Zdawalność
w lutym br.:

Teoria:
53,45%

Praktyka:
53,41%

Rozstrzygnięcie przetargu na dostawę paliw płynnych dla WORD Kalisz.

WOJEWÓDZKI OŚRODEK RUCHU DROGOWEGO W KALISZU

ul. Braci Niemojowskich 3-5informuje, że zakończyło się postępowanie przetargowe na "Dostawę paliw płynnych dla Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kaliszu.".Treść rozstrzygnięcia przetargu dostępna jest w pliku ZawiadomienieZestaw edukacyjny "Miasto - Żyję bezpiecznie" dla Przedszkola "Szczęśliwa Trzynastka"

25 września 2019 r. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu przekazał dla Przedszkola Niepublicznego „Szczęśliwa Trzynastka” w Kaliszu przy ulicy Krótkiej, zestaw edukacyjny „Miasto – żyję bezpiecznie”.Najmłodszych bezpieczeństwa na drodze najlepiej uczyć poprzez zabawę, dlatego WORD Kalisz wyposażył przedszkole w wyjątkowy, edukacyjny prezent. Zestaw wręczył Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kaliszu Stanisław Piotrowski oraz specjalista ds. BRD Radosław Paduch. Podczas uroczystego przekazania Dyrektor WORD Kalisz przeprowadził dla wszystkich obecnych w szczególności dzieci pogadankę na temat bezpiecznego poruszania się po drogach, a przedszkolaki otrzymały odblaski, które wpłyną na podniesienie ich bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
WORD WORD WORD

WORD WORD WORD


Najaśnice dla jednostek OSP z południowej Wielkopolski

W dniu 23 września br. na terenie Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy należącego do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kaliszu miało miejsce przekazanie najaśnic - mobilnych urządzeń oświetleniowych dla jednostek OSP z południowej Wielkopolski, które posłużą do oświetlania miejsca prowadzonej akcji ratowniczej.
Uroczystego przekazania dokonał Stanisław Piotrowski – Dyrektor WORD Kalisz oraz Krzysztof Grabowski - Wicemarszałek województwa wielkopolskiego i zarazem Wiceprezes zarządu Związku OSP RP w Wielkopolsce. Następnie Dyrektor WORD Kalisz za wieloletnie zasługi na rzecz jednostek OSP otrzymał „Złoty medal dla pożarnictwa”, a w dalszej części poprowadził wykład nt. „Stan bezpieczeństwa ruchu drogowego na drogach, a możliwości jego poprawy w aspekcie funkcjonowania Ośrodków Doskonalenia Techniki Jazdy na przykładzie ODTJ WORD Kalisz”.


Dziesięć zestawów najaśnic trafiło do jednostek:OSP Kalisz - Sulisławice

OSP Granowiec

OSP Brzeziny

OSP Ceków

OSP Mycielin

OSP Ostrzeszów

OSP Czermin

OSP Góra

OSP Opatów

OSP Pleszew


Z uwagi na fakt, iż sami strażacy podkreślają jak przydatne w ich pracy jest to urządzenie, WORD Kalisz już trzeci rok z rzędu doposaża jednostki OSP właśnie w najaśnice.WORD WORD WORD

WORD WORD WORD

WORD WORD WORD


Spotkanie z kierownikami wydziałów komunikacji

W dniu 18 lipca 2019 roku o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kaliszu odbyło się spotkanie z kierownikami wydziałów komunikacji. Osoby te sprawują w imieniu Starosty/Prezydenta nadzór nad szkoleniem kandydatów na kierowców. Obecni byli wszyscy przedstawiciele urzędów z terenu byłego województwa kaliskiego.


Program spotkania obejmował:

 • przekazanie i omówienie pisemnej informacji o uzyskanych przez osoby wynikach egzaminów w odniesieniu do instruktorów i jednostek szkolących kandydatów na kierowców będących w ewidencji urzędu, za II kwartał 2019r.,
 • omówienie wybranych zagadnień w ustawie „O kierujących pojazdami” z dnia 5 stycznia 2011r. (Dz. U. Nr 30, poz. 151 z późn. zm.), w szczególności Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 28 czerwca 2019 r. w sprawie egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez egzaminatorów oraz wzorów dokumentów stosowanych w tych sprawach (Dz. U. z 2019r. poz. 1206),
 • funkcjonowanie Systemu Teleinformatycznego WORD Kalisz i jego kompatybilność z systemem stosowanym w wydziałach komunikacji Starostw i Urzędu Miasta,
 • omówienie stanu BRD na drogach województwa wielkopolskiego,
 • dyskusja i sprawy bieżące.


Spotkanie poprowadził Dyrektor WORD Kalisz Stanisław Piotrowski, a poszczególne tematy były również referowane przez kadrę kierowniczą WORDu. Między innymi omówiono zmiany wprowadzone od dnia 1 lipca br. rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 28 czerwca 2019 r. w sprawie egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez egzaminatorów oraz wzorów dokumentów stosowanych w tych sprawach (Dz.U. 2019 poz. 1206)


Tego typu spotkania mają na celu wymianę doświadczeń, przekazywanie spostrzeżeń jak również wspólne rozwiązywanie pojawiających się problemów. Wszyscy uczestnicy wyrazili zadowolenie z przebiegu dyskusji i podkreślili celowość organizacji spotkań w przyszłości.
WORD WORD WORD


WORD WORD WORD

WORD WORD WORD


Wyjazdowe posiedzenie Komisji Planowania Przestrzennego i Infrastruktury Technicznej Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

Dnia 9 lipca 2019 r. w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kaliszu odbyło się posiedzenie Komisji Planowania Przestrzennego i Infrastruktury Technicznej Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Członkowie Komisji w pełni zrealizowali program obrad, który był przewidziany podczas wyjazdowego posiedzenia w WORD Kalisz.


Jednym z punktów spotkania była prelekcja Dyrektora WORD Kalisz Stanisława Piotrowskiego nt. „Stan bezpieczeństwa ruchu drogowego na drogach, a możliwości jego poprawy w aspekcie funkcjonowania Ośrodków Doskonalenia Techniki Jazdy na przykładzie ODTJ WORD Kalisz”, którą zebrani członkowie komisji wysłuchali w wielkim zaciekawieniem, zadając w międzyczasie wiele pytań dot. przepisów i funkcjonowania ODTJ.


Kolejnym punktem spotkania było zapoznanie i prezentacja naszego Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy WORD Kalisz, a także możliwość jazd w warunkach specjalnych na płytach poślizgowych pod czujnym okiem wykwalifikowanych instruktorów techniki jazdy WORD Kalisz. Członkowie komisji mogli bezpośrednio doświadczyć co może stać się z pojazdem podczas poślizgu i zmierzyć się z takim problemem jak nadsterowność oraz podsterowność pojazdu. Mogli także przekonać się jak wielkie znaczenie dla poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym mają zajęcia doskonalące technikę jazdy w ODTJ w szczególności dla młodych kierowców będących sprawcami największej ilości wypadków drogowych.WORD WORD WORD

WORD WORD WORD

WORD WORD WORD


XII Finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla Uczniów Szkół Specjalnych i Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych.

W dniach 12-14 czerwca 2019r. w miejscowości Police (Województwo zachodniopomorskie) w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo im. M. Grzegorzewskiej, odbył się Finał Krajowy Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla szkół specjalnych oraz specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych" –wychowawczych.


Jedenaście drużyn z całej Polski: SOSW Bochnia, SOSW Chojna, SOSW Szprotawa, SOSW Police, SOSW Joniec, SOSW Kamień Pomorski, SOSW Wschowa, ZPE Nowy Dwór Mazowiecki, SOSW Nr10 Wrocław J, SOSW Nr10 Wrocław K, przez 3 dni zmagało się w różnego rodzaju konkurencjach, od testów, po konkurencje sprawnościowe. Wielkopolskę reprezentowała drużyna z ze Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 19 w Kaliszu, w składzie: Kacper Janik, Krzysztof Jaworski i Maciej Podolski, pod opieką nauczyciela Marty Szymańskiej.


W tym roku co prawda nie było "pudła", ale nasza drużyna wykazała się dużą wiedzą oraz umiejętnościami i zajęła dobre czwarte miejsce.
Zwycięskie drużyny:

 1. SOSW Wschowa,
 2. SOSW Police,
 3. SOSW Nr10 Wrocław.

W ramach współpracy WORD Kalisz zapewnił transport, a Z-ca Dyrektora Sławomir Chrzanowski bezpiecznie dowiózł drużynę.
WORD WORD WORD

WORD WORD
Zestaw edukacyjny "Miasto - Żyję bezpiecznie" dla Publicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek w Grabowie nad Prosną.

28 maja 2019 r. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu przekazał Publicznemu Przedszkolu Sióstr Salezjanek w Grabowie nad Prosną zestaw edukacyjny „Miasto – żyję bezpiecznie”.


Najmłodszych bezpieczeństwa na drodze najlepiej uczyć poprzez zabawę, dlatego WORD Kalisz wyposażył przedszkole w wyjątkowy, edukacyjny prezent. Zestaw wręczył Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kaliszu Stanisław Piotrowski oraz pracownik WORD Kalisz Karol Geppert. W uroczystości przekazania uczestniczył również Burmistrz Miasta i Gminy Grabów nad Prosną Maksymilian Ptak oraz dyrekcja i pracownicy przedszkola. Podczas uroczystego przekazania Dyrektor WORD Kalisz przeprowadził dla wszystkich obecnych w szczególności dzieci pogadankę na temat bezpiecznego poruszania się po drogach, a przedszkolaki otrzymały odblaski, które wpłyną na podniesienie im bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
WORD WORD WORD

WORD WORD WORD

WORD WORD WORD


Eliminacje Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego

W dniu 20 kwietnia 2019 roku w Zespole Szkół Usługowo Gospodarczych w Pleszewie odbyły się eliminacje rejonowe Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatów kaliskiego grodzkiego, kaliskiego ziemskiego, pleszewskiego, jarocińskiego, ostrowskiego, kępińskiego i ostrzeszowskiego.Organizatorzy:


Polski Związek Motorowy w Kaliszu
Komenda Powiatowa Policji w Pleszewie
Delegatura Kuratorium Oświaty w Kaliszu
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu
Starostwo Powiatowe w PleszewieKomisja sędziowska w składzie:


Sędzia główny – podinspektor Anita Piechocka KP Policji w PleszewieZespół Sędziowski:


asp. Monika Lis-Rybarczyk (KP Policji w Pleszewie)
sierż. Tomasz Purgat (KP Policji w Pleszewie)
st. asp. Mariusz Matelski (KP Policji w Pleszewie)
st. asp. Jacek Skowroński (KP Policji w Pleszewie)
przedstawiciel PZMot Kalisz
p. Bogdan Dymarczyk (Pielęgniarz specjalista anestezjologii i intensywnej opieki)
p. Piotr Michałowski (Ratownik medyczny)
p. Radosław Paduch (WORD w Kaliszu)
p. Arkadiusz Muskała (WORD w Kaliszu)W Turnieju brało udział 12 drużyn trzyosobowych.


Wyniki zawodów:

 1. Zespół Szkół Technicznych w Pleszewie
 2. Zespół Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach
 3. Zespół Szkół Przyrodniczo-Politechnicznych w Marszewie
 4. Zespół Szkół Transportowo-Elektrycznych CKU w Ostrowie Wielkopolskim
 5. Zespół Szkół Usługowo Gospodarczych w Pleszewie
 6. Zespół Szkół Techniczno-Elektronicznych w Kaliszu
 7. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie
 8. Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego w Kaliszu
 9. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych CKU w Przygodzicach
 10. I Liceum Ogólnokształcące w Ostrzeszowie
 11. Zespół Szkół im. S. Mikołajczyka w Opatówku
 12. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w KaliszuNajlepszym uczestnikiem zawodów został: Jacek Maciejewski z Zespołu Szkół Technicznych w PleszewieDo eliminacji wojewódzkich Komisja zakwalifikowała następujące drużyny:


Zespół Szkół Technicznych w Pleszewie
Zespół Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach
Zespół Szkół Przyrodniczo-Politechnicznych w Marszewie
Zespół Szkół Transportowo-Elektrycznych CKU w Ostrowie Wielkopolskim
Zespół Szkół Usługowo Gospodarczych w Pleszewie
Zespół Szkół Techniczno-Elektronicznych w Kaliszu
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w KępnieNagrody ufundowali: starostowie powiatów: Miasta Kalisza, kaliskiego, ostrowskiego, kępińskiego, jarocińskiego i pleszewskiego oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu. Puchary i dyplomy ufundował Starosta Powiatu Pleszewskiego.

Poczęstunek dla uczestników Turnieju został ufundowany przez Starostę Powiatu Pleszewskiego. Sprzęt i materiały biurowe zabezpieczył Dyrektor Zespołu Szkół Usługowo Gospodarczych w Pleszewie.WORD WORD WORD

WORD WORD WORD

WORD WORD WORD


Szkolenie przedstawicieli Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji

W dniu 11 kwietnia 2019 r. o godz. 14:00 w Wojewódzkim Ośrodka Ruchu Drogowego w Kaliszu odbyło sie szkolenie przedstawicieli Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji. Dyrektor Ośrodka Stanisław Piotrowski poprowadził wykład nt. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, a także omówił wybrane przepisy ruchu drogowego, m.in. zasady poruszania się w ruchu okrężnym. Następnie uczestnicy szkolenia mieli możliwość podniesienia swych umiejętności podczas jazd na płytach poślizgowych w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy.
WORD WORD WORD

WORD WORD WORD


Spotkanie z przedstawicielami gmin z terenu powiatu kaliskiego

W dniu 10 kwietnia 2019 r. o godz. 13:00 w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kaliszu odbyło sie spotkanie przedstawicieli gmin z terenu powiatu kaliskiego. Dotyczyło ono zagadnień bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz szkoleń związanych z problematyką przeciwalkoholową. Dyrektor Ośrodka Stanisław Piotrowski omówił wybrane elementy mające wpływ na BRD na terenie Polski, Wielkopolski oraz przedstawił propozycję mogącą mieć wpływ na zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych oferując prowadzenie profilaktycznych szkoleń w zakresie przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomanii zgodnie z założeniami zawartymi w ustawie z dnia 26 października 1982r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałania alkoholizmowi (Dz. U. z 2016r. poz. 487 z późn. zm.) oraz w ustawie z dnia 29 lipca 2015r. o przeciwdziałaniu narkomanii ( Dz. U. z 2018r. poz. 1030 z późn. zm.) skierowanych zarówno do grupy osób dorosłych jak i młodzieży w wieku powyżej 13 roku życia.Program szkolenia, w którym znajdują się zajęcia teoretyczne jak i ćwiczenia praktyczne miałby wyglądać następująco: • regulacje prawne dotyczące prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości lub po spożycie środków odurzających, prawne aspekty sprzedaży i spożywania alkoholu,
 • zjawiska związane z nadużywaniem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu; sposób autodiagnozy stylu picia alkoholu oraz środków odurzających działających podobnie do alkoholu,
 • wpływ zażywania używek na organizm i zdolności poznawcze uczestnika ruchu drogowego; poziom samokontroli oraz uleganie wpływom zewnętrznym,
 • przyczyny wypadków drogowych, skutki prawne dla kierowców będących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, przedstawienie statystyk policyjnych,
 • zajęcia dotyczące techniki bezpiecznej jazdy, symulator hamowania oraz ćwiczenia w alko i narkogoglach,
 • zajęciach na płytach poślizgowych dla osób posiadających kat. B prawa jazdy w roli kierowców, natomiast osoby nieposiadające ww. uprawnień - jako obserwatorzy (pasażer)

Po rozmowach, samorządowcy mieli możliwość udziału w jazdach na płytach poślizgowych w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy.
WORD WORD WORD

WORD WORD WORD


Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W miesiącach kwietniu i maju odbywają się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, w których WORD Kalisz jest współorganizatorem.


W dniu 4 kwietnia w Szkole Podstawowej Nr 11 w Ostrowie Wlkp. przeprowadzono eliminacje dla powiatu ostrowskiego. Wzięło w nich udział 16 drużyn ze szkół podstawowych i gimnazjów. Specjalista ds. BRD - Radosław Paduch na uroczystym zakończeniu turnieju przekazał nagrody zwycięskim drużynom.


Zwycięzcy poszczególnych eliminacji, będą reprezentować swoje powiaty na eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się w dniu 23 maja 2019 r. w WORD Konin.
WORD WORD WORDXII Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W dniu 29 marca br. w Poznaniu odbył się XII Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym Szkół Specjalnych i Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych. Reprezentanci Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 19 w Kaliszu: Maciej, Kacper i Krzysztof brali udział w turnieju i uczestniczyli w następujących konkurencjach: test z przepisów ruchu drogowego, rowerowy tor przeszkód, udzielanie pierwszej pomocy. Drużyna z Kalisza okazała sie NAJLEPSZA. Wygrana ta zapewniła im awans do Turnieju Ogólnopolskiego, który odbędzie się w czerwcu w Policach.

Wkład w ten sukces mieli także nauczycieli wychowania fizycznego p. Marta Szymanowska i p. Hubert Piasecki , którzy przygotowali chłopców do turnieju.

WORD w Kaliszu udzielił pomocy w organizacji wyjazdu i jako jeden ze współorganizatorów turnieju zapewnił ciekawe nagrody dla drużyn biorących udział w rywalizacji.
WORD WORD WORD


Szkolenie dla nauczycieli z zakresu ruchu drogowego

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu wychodząc naprzeciw wymaganiom stawianym nauczycielom odpowiadającym za przygotowanie uczniów ubiegających się o wydanie karty rowerowej zorganizował w dniu 04.03.2019 r. szkolenie, w którym łącznie udział bierze 29 nauczycieli.


Program szkolenia obejmuje następujący zakres tematyczny:


 1. Elementy udzielania pierwszej pomocy.

 2. Metodyka prowadzenia zajęć z zakresu ruchu drogowego

 3. Interpretacja wybranych przepisów ruchu drogowego dotyczących zasad bezpiecznego poruszania
 4. się po drogach w oparciu o Prawo o ruchu drogowym i ustawę o kierujących pojazdami, m.in.:


  • omówienie podstawowych definicji kodeksu drogowego

  • omówienie wybranych zasad ruchu drogowego

  • omówienie znaczenia znaków i sygnałów drogowych

  • omówienie zasad poruszania się rowerzystów w ruchu drogowym


 5. Stan bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce i czynniki determinujące go.
 6. Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w ruchu drogowym na terenie miasta i powiatu kaliskiego (przyczyny i rodzaje zdarzeń, działania prewencyjne).
 7. Metodyka prowadzenia zajęć z uczniami szkół podstawowych
 8. Wychowanie komunikacyjne w szkole podstawowej – historia, podstawy prawne, obowiązki szkoły, rodziców, organów i instytucji w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom i uczniom, przygotowanie uczniów do uzyskania karty rowerowej i motorowerowej, dokumentowanie realizowanych zadań

Szkolenie jest organizowane zgodnie z art. 65 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami. Ukończenie szkolenia uprawnia do dokonywania sprawdzania niezbędnych umiejętności osób ubiegających się o kartę rowerową.Po zakończeniu szkolenia nauczyciele otrzymają stosowne zaświadczenia z rąk dyrektora WORD w Kaliszu Stanisława Piotrowskiego oraz dyrektora ODN w Kaliszu Jarosława Wujkowskiego.
WORD WORD WORD
iBlow dla Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu

W dniu 21 lutego 2019 roku w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Kaliszu odbyło się uroczyste przekazanie dwóch urządzeń iBlow, pozwalających zbadać zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu bez użycia ustnika oraz parawanu ochronnego do zabezpieczenia miejsca wypadku. Przekazania dokonał Dyrektor WORD w Kaliszu Stanisław Piotrowski na ręce Komendanta Policji Miejskiej w Kaliszu Dariusza Bieńka oraz Naczelnika wydziału ruchu drogowego Przemysława Czarneckiego.
WORD WORD WORD


Spotkanie z kierownikami wydziałów komunikacji

W dniu 24 stycznia 2019 roku o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kaliszu odbyło się spotkanie z kierownikami wydziałów komunikacji. Osoby te sprawują w imieniu Starosty/Prezydenta nadzór nad szkoleniem kandydatów na kierowców. Obecni byli wszyscy przedstawiciele urzędów z terenu byłego województwa kaliskiego.


Program spotkania obejmował:

 • przekazanie i omówienie pisemnej informacji o uzyskanych przez osoby wynikach egzaminów w odniesieniu do instruktorów i jednostek szkolących kandydatów na kierowców będących w ewidencji urzędu, za IV kwartał 2018r.,
 • omówienie wybranych zagadnień w ustawie „O kierujących pojazdami” z dnia 5 stycznia 2011r. (Dz. U. Nr 30, poz. 151 z późn. zm.),
 • funkcjonowanie Systemu Teleinformatycznego WORD Kalisz i jego kompatybilność z systemem stosowanym w wydziałach komunikacji Starostw i Urzędu Miasta,
 • omówienie prowadzonej przez WORD profilaktyki w zakresie przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomanii,
 • dyskusja,
 • sprawy bieżące.


Spotkanie poprowadził Dyrektor WORD Kalisz Stanisław Piotrowski, a poszczególne tematy były również referowane przez kadrę kierowniczą WORDu.


Tego typu spotkania mają na celu wymianę doświadczeń, przekazywanie spostrzeżeń jak również wspólne rozwiązywanie pojawiających się problemów. Wszyscy uczestnicy wyrazili zadowolenie z przebiegu dyskusji i podkreślili celowość organizacji spotkań w przyszłości.
WORD WORD WORD


<<... 2020

2018 ...>>
Klauzula informacyjna RODO Wersja: 2013-09-17 webadmin